Lihtsalt hämmastav on lugeda poliitikute sõnavõtte enne valimisi. Kus nüüd EKRE üheks peamiseks KOV loosungiks sai “Anname tuld kõige pihta!” Ja samal ajal me kõik mäletame seda EKRE loosungit: “Kiunub see koer, kes kiviga pihta saab!”

Siin mõned tõmmised facebookist:

Sotsi facebooki tõmmis

 

Konservatiivi facebook tõmmis

Konservatiivi facebooki tõmmis

 
Aga ometi, mis toimub nüüd praegu ? Kus justkui samad koerad ise hakkavad kiunuma, kui kiviga pihta on saanud. Kus enam ei osata või taheta miskit targemat teha ega öelda, kui hoopiski valitakse see tee, kus hakatakse teisi süüdistama, kus süüakse iseenda öeldud sõnu ja mõtteid.

Nüüd, kuis ise tuldi välja avaliku sõnumi ja loosungitega: 

  • Anname tuld kooseluseaduse pihta!
  • Anname tuld Eesti makasumaksja raha eest majutatavate pagulaste pihta!
  • Anname tuld korruptsiooni pihta!

See kõik on väga tore, aga ometi on see väga küüniliselt irooniline. Kus Jevgeni Ossinovski väidabki seda, et “EKRE tahab kõik põlema panna!”. Siis ei ütlegi ta mitte midagi sellega valesti. Sest täpselt nii on võimalik seda kõike ka välja lugeda ja mõista.

Kus keegi ütleb kellegile “Anna tuld mu sigaretile!” ja keegi selle peale otsib taskust tulemasina ja süütab selle sigareti põlema siis, kas seda peab mõistma ja seletama siis nõnda, et “Sa narr oleks pidanud hoopiski mu suust selle sigareti enda kätte haarama ja selle siis pooleks murdma, mitte süütama ja põlema panema!” 

Või kõige suurem ämber on EKRE puhul muidugi see sama loosung

  • Anname tuld Eesti makasumaksja raha eest majutatavate pagulaste pihta!

Seal juba võimegi järeldada seda, et nagu tuleks haarata bensiini kanister ja tikud ning uuesti süüdata Vao pagulaskeskus, kuna pagulased seal viibivad maksumaksja kulul. Ja võibolla mõni nende agar toetaja seda teebki, sest te ise ju ütlesite meile “Anname tuld maksumaksja raha eest majutatavate pagulaste pihta!” Ja siis lähebki see sama  äärmuslane tikkude ja bensiiniga Vao pagulaskeskuse juurde tuld tegema!

Seega õhutatakse läbi selliste loosungite vaenu üles, kus inimesed võivad neid valesti mõista, nendest valesti aru saada! Ja siis hiljem hakata eitama, et nad ei mõelnud hoopiski seda nii. Aga siis selgitagugi end täpsemalt, konkreetsemalt ja arukamalt, et kõik saaksid aru ja keegi ei teeks valesid järeldusi ning ei paneks toime soovitatud kuritegu!

 

NB! Alati ootame ka täismahus teie arvamusi ja seisukohti, selleks saatke oma arvamus meie toimetuse e-mailile: palagan.toimetus@gmail.com