Viimati sai jälgitud üht samamoodi paremale kallutatud hääletoru nimega “Objektiiv”. Mida toimetavad ja juhivad sellised tegelased nagu Varro Vooglaid ja Markus Järvi. Nende meedia väljaandes ilmub ka saade nimega “Fookuses” kus video pildis Järvi ja Vooglaid omavahel seal hetkel toimuvast arutavad. 
Muidugi jäigi mu kõrv seal kuulatama üht Fookuse saadet, kus Vooglaid ja Järvi lahkasid seal alles hiljuti Eesti Päevalehes avaldatud artikli suhtes. Kus Eesti Päevaleht kogu Objektiivi rahastust uuris ning tõi välja seal väga huvitavaid asjaolusid.

Aga mitte seda ei taha ma lahata, aga pigem tahan lahata üldse neid Varro Vooglaiu ja Markus Järvi sõnavõtte ja ütlemisi. Nad muidugi tsiteerisid seal Päevalehe artiklis olevaid termineid. Kus kõlasid sellised terminid nagu “ultrakristlased” ja “ultrakonservatiivid”.

Aga nende väitlus käiski sellisel teemal, kus nad ütlesid,  et ei ole olemas selliseid asju nagu “ultrakristlasi” ega “ultrakonservatiive”. Nende põhjendus sellele oli see, et eksisteerivad ainult kristlased ja mittekristlased. Samamoodi muidugi naljatades loobiti sinna juurde enda tuletatud termineid, et ei ole olemas “ultrarasedat” vaid ongi lihtsalt rase. Samamoodi, et ei saa olemas olla natsimeelset-juuti,  venemeelsed Poolakat jne.

Aga lihtsalt, kui neid asju nüüd mõtlema hakkad siis saab öelda, et Varro Vooglaid, kes võitleb ka tulihingeliselt homode vastu siis ta justkui jätabki selle asja tähelepanuta, et tegelikkuses need asjad kõik ju eksisteerivad ning nende vastu ta jällegi ei saa. Tõde on tal endal nina all, aga seda ta iseendale ei tunnista ega teadvusta.  Isegi Rooma paavst Franciscus  on öelnud gei suhete kohta sedasi:

Foto: pinterest

“Kui inimene on homo ja otsib teed oma heas tahtes Jumala juurde siis. kes olen Mina et tema üle kohut mõista…..”

Seega vahepeal tundubki, et Vooglaid on justkui targem ja veel rohkem ultrakatoliiklane, kui Rooma paavst ise.

Siis samamoodi jõuamegi me sinnani, et kas on üldse olemas ultrakristlasi? Me võime siin öelda jah, et kõik kristlased on ühtemoodi. Ja miskit ülivõrret me seal ei leia. Aga ometi see ülivõrre ikkagi eksisteerib.  On olemas selliseid kristlasi, kes järgivadki kristlike õpetusi ning peavad kristlikust usust kinni, aga ometi need samad kristlased teevad vahepeal oma usus mööndusi. Kus võibolla vahepeal nad eksivadki ning teevadki pattu, mida nad hiljem kahetsevad ning seda heastada püüavad.  Aga ometi peavad nad ennast ikkagi edaspidi ka kristlasteks ja üritavad seda joont hoida.

Aga nüüd jõuame ka sinna, et on olemas ka ultrakristlasi. Kes ainult toimetavad ja elavadki oma usu järgi. Kus nad kunagi ei eksi oma uskumiste vastu. Nende terve elu koosnebki selle rüppes ja selle järgi elades. Seega saamegi öelda, et need samad inimesed ongi siis ultrakristlased. Ja nüüd muidugi jääb sinna ultrakristlaste ja kristlaste vahele veelgi võrdeid, kus on olemas ka poolkristlasi, veidi kristlasi, ilmalikke kristlasi jne. Seda kõike seepärast, kuna mõni inimene nõnda talitab ja nõnda ka elab. Aga jällegi need kõik asjad eksisteerivad, tahame me seda või mitte.

Kui nõnda nagu EKRE-l ja Vooglaiudel on alati kombeks kõik asjad ühte patta panna. Ja öeldagi seda, et justkui kõik asjad ongi ühtepidi mõistetavad ning saavad kulgeda vaid ühtepidi. Kui teistpidi on, siis öeldakse, et see on jaburus ning absurd. Kuigi paraku ükski asi ei saa olla absurd, kui see asi toimib ja keegi seda teeb.  Aga siit võibki jälle leida selle, et kuidas Objektiiv ning muud alternatiivsed meediad on samamoodi kallutatud, aga kallutatud veel rohkem kreeni, kus edastataksegi, kas teadlikult või siis rumalusest kõike asju poolikult, ühekülgselt ning jäetaksegi mulje, et justkui ongi olemas ainult üks võimalus, kus saamegi kõike asju mõista ainult ühtemoodi ning pannagi kõik asjad ühte patta ja öelda, ühed samad asjad kõik.

Eks see muidugi ole iga inimese enda asi, mida ta nüüd täpselt usub. Kas ta tahabki käia mööda kitsast koridori ja näha asju piiratult ning ühekülgselt ning jäädagi eirama tegelikkust ja tõelist pilti asjadest, mis tegelikult ikkagi eksisteerivad….